اشک امام

ی 1401/08/22 - 14:55

 

زنان استان بوشهر نه تنها با تربیت فرزندان مبارز،نیروی انسانی مورد نیاز جبهه ها را تأمین می کردند،بلکه با مشارکت فعال در امور پشتیبانی،وظیفۀ مضاعفی بر عهده داشتند. مادران شهدای بسیاری در این استان هستند که برخی با تقدیم تنها فرزند و برخی دیگر با تقدیم دو، سه و یا حتی چهارفرزند خویش برای دفاع از دین و میهن، بنابه وصیت خود آنها خم به ابرو نیاوردند و مصیبت خود را در برابر مصائب حضرت زینب (س) ناچیز می شوند.

مادر شهید غلامحسین موجی که تنها فرزند پسرش را راهی دفاع از دین و میهن کرد، می­گوید: هر چه ما سختی و مصیبت ببینیم قطره ای از مصیبت های حضرت زینب (س) نمی شود. ما کجا و مصیبتهای آن بزرگوار کجا؟ خداوند به دل حضرت زینب (س) صبر بدهد.

مادر چهار شهید در دیدار با حضرت امام خمینی (ره) عکس اول را گذاشت روی میز و گفت این پسرم محسن است، عکس دوم را درآورد و گفت این پسرم دو سال از محسن کوچکتر است. عکس سوم را که از زیر چادر درآورد، دید شانه های امام می لرزد. همۀ عکس ها را جمع کرد و زیر چادر برد و گفت چهار تا پسرم را دادم که اشک شما را نبینم.

همسران رزمندگان با صبر و حوصله به تمام معنا و با رضایت به داشتن زندگی ساده برای خود و فرزندانشان، در راهی شدن همسرانشان، برای دفاع از دین و میهن نقش اساسی داشتند. آن ها با مردانشان همراه می شدند تا شاید در ثواب جهاد آنان سهمی داشته باشد.

معصومه هندی زاده،خواهر شهید حاج قاسم هندی زاده،و مادر شهید غلامحسین موجی از شهدای جنگ های نامنظم اعزامی از استان بوشهر

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.