اجلاسیه 562 زن شهیده در کردستان برگزار می شود

یکشنبه 1398/03/12 - 12:57
 اجلاسیه 562 زن شهیده در کردستان برگزار می شود
مسئول بسیج جامعه زنان سپاه بیت المقدس کردستان گفت: در راستای کنگره 5400 شهید استان کردستان اجلاسیه 562 زن شهیده در تاریخ 19 خرداد ماه جاری در سنندج برگزار می شود.

بتول سرکانی مسوول بسیج جامعه زنان  استان کردستان در گفتگو با خبرنگار کنگره 5400 شهید استان کردستان اظهار کرد: اجلاسيه 562 زن شهيده اين استان در راستاي كنگره پنج هزار و 400 شهيد كردستان برگزار می شود.

 

وی گفت: این اجلاسیه روز یکشنبه 19 خرداد ماه با سخنرانی دکتر معصومه ظهری معاون ففرهنگی حوه های علمیه خواهران کشور انجام خواهد شد.

 

وی افزود: رونمایی از دو جلد کتاب جیران و نقش زنان در دفاع مقدس و رونمایی از المان شهید ناهیده فاتحی کرجو از جمله برنامه هایی است که در این اجلاسیه انجام می شود.

 

وی با بیان اینکه 10 درصد از شهدای کل استان کردستان را بانوان تشکیل می دهند ادامه داد: برگزاری این اجلاسیه ها علاوه بر اينكه زمينه آشنايي نسل جوان جامعه را با فداكاري ها و از خودگذشتگي هاي شهدا فراهم مي كند موجب خواهد شد گوشه كوچكي از حقي كه اين بزرگواران بر گردن ما دارند ادا شود.

 

وی گفت: از 562 زن شهیده استان کردستان 71 زن شهیده شهدای ترور که از این تعداد هم 13 زن پیشمرگ کرد مسلمان که در مقابله با گروهک‌های ضد انقلاب اسلحه دفاع به دست گرفته‌اند و بقیه هم شهدای زن بمباران رژیم بعث عراق هستند.

 

سرکانی خاطر نشان کرد: هدف از برگزاري اين اجلاسيه نمايان ساختن نقش تاثير گذار بانوان در عرصه هاي مختلف بويژه جريان پيروزي انقلاب و دوران دفاع مقدس است.

 

انتهای پیام/