اجلاسیه تخصصی بانوان‌استان‌البرز برگزار شد/ تشییع پیکر ۲ شهید‌گمنام بر روی دستان‌بانوان در کرج

پنجشنبه 1397/06/22 - 13:02
اجلاسیه تخصصی بانوان‌استان‌البرز برگزار شد/ تشییع پیکر ۲ شهید‌گمنام بر روی دستان‌بانوان در کرج
اجلاسیه بانوان استان البرز و مراسم تشییع پیکر ۲ شهید گمنام پیش از ظهر امروز (پنجشنبه) در کرج برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سایت زنان شهید؛اجلاسیه بانوان البرز پیش از ظهر امروز پنجشنبه (22 شهریور) با حضور مردم و خانواده های شهدا، ایثارگران و جانبازان استان در محل تالار شهیدان نژاد فلاح برگزار شد. از برنامه های این اجلاسیه اجرای تئاتر شهود شهادت و سخنرانی برخی سخنرانان بانو (تجلی بانوی مبارز، قاضی زاده بانوی مجاهد و هم رزم شهید جهان ارا و یک بانوی مدافع حرم) و همچنین فرمانده سپاه البرز بود.

فرمانده سپاه البرز در اجلاسیه بانوان: لعن و نفرین شهدا و خانواده هاشان پشت سر سوداگران اقتصادی است/ تاکید بر لزوم تربیت فرزندان به سبک زندگی شهدا

فرمانده سپاه البرز در سخنارنی اجلاسیه بانوان البرز در جمع بانوان البرزی و خانواده های شهدا و ایثارگران این استان، ضمن خیر مقدم گویی و تسلیت ایام محرم، با تاکید بر لزوم ارج نهادن به حضور خانواده های معظم شهدا و جانبازان و ایثارگران در این مراسم، افزود:با توجه به اینکه برگزاری کنگره بزرگ شهدا را در مهرماه امسال و در استان پیش رو داریم، برگزاری اجلاسیه های شهرستانی و تخصصی را پیش از این کنگره لازم دانستیم و در این راستا نیاز به برگزاری اجلاسیه تخصصی بانوان به شدت احساس می شد. لزوم طراحی و اجرای اجلاسیه ویژه بانوان از این رو بود که نه تنها نقش بانوان در دفا مقدس کمتر از مردان نبود بلکه می توان گفت پررنگ تر و بیشترهم بود. شما هیچ شهید، جانباز یا ایثار گری را نمی شناسید که پشت سر او یک یا چند بانوی ایثارگر نباشند و گرنه کسی را یارای رسیدن به این اوصاف نبود. همانگونه که در عصر امروز نیز نمونه هایی همچون سرگذشت خانواده شهید حججی را از نزدیک دیده و شنیده اید.

سردار مولایی با تاکید بر اینکه برای بانوان کشورمان در دوران هشت ساله دفاع مقدس و پیشبرد آن نقش های مختلفی را قائلیم، تصریح کرد: اولین نقشی که برای زنان در دوران دفاع مقدس فائلیم است در کسوت رزمندگی است. در اثنای حملات دشمن، در سراسر کشور ، غرب و جنوب کشور بانوانی بودند که با تمام وجود و دوشادوش رزمندگان دیگر از کشور دفاع کردند. چه بسا بانوان رزمنده ای داریم که اسلحه به دست به شهادت رسیده، یا جانباز و آزاده شده است.

وی افزود نقش مهم دیگر زنان در دفاع مقدس نقش پرستاری است. در بخشی از بیمارستانهای دوران جنگ در جبهه ها و یا پشت جبهه ها که دائما زیر گلوله های دشمن قرار داشتند، زنان حضور داشتند که به ارائه خدمات پزشکی می پرداختند.

رزمنده سابق سالهای دفاع مقدس نقش های دیگری مثل مشوق حضور رزمنده ها در جبه ها و تسریع کننده نقش ایثارگران و رزمندگان، نقش پشتیبانی برای جبهه ها و اثر بخشی اقداماتشان به لحاظ مادی و معنوی معنوی در روحیه رزمندگان، نقش تبینی مانند نقش حضرت زینب(ع) برای تبیین اهداف رزمندگان در جبهه ها، همچنین نقش تربیت کنندگی مادران که باعث رشد و شیرمردان جبهه جنگ می شود را از دیگر نقش های مهم بانوان کشور در دوران دفاع مقدس برشمرد و افزود: باید این درس ها را مسئولین و مردم یاد بگیرند.

فرمانده سپاه البرز تاکید کرد: مردم و مسئولین با الگو گرفتن از رزمندگان و خانواده های سرافراز آنها باید یادبگیرند که بی عرضه، نفهم و ناشکر نباشند و در قبال دیگران منصف باشند تا با اقدامات نسنجیده و بعضا سوداگرانه شان این نمادهای ایثار و شهادت را کمرنگ نکنند.

سردار مولایی گفت: برخی سودجویان در شرایط کنونی اقتصادی سوداگری میکنند و این سوداگران حتی از پوشک بچه هم صرف نظر نمیکنند که باید بگوییم لعن و نفرین شهدا و خانواده شهدا بر شما.

فرمانده سپاه البرز در پایان گفت: اما آخرین کلام ما خطاب به شما بانوان این است که اگر سبک زندگی شهدا را به فرزندانتان نیاموزید ، باید آماده با شید تا آنها را در یک جبهه دیگر به مسلخ ببرید.

بر اساس گزارش "تیتریک"،  در ادامه این اجلاسیهبه صورت نمادین، پرچم متبرک و مزین به نام حضرت زینب(س) توسط بانوان مجاهد و مدافع و مبارز به نسل امروز تحویل داده شد و این پرچم بین حضار گردانیده شد.