فرمانده‌ای که در خودروی شخصی‌اش مهمات جاسازی می‌کرد

شنبه 1398/04/15 - 12:18
فرمانده‌ای که در خودروی شخصی‌اش مهمات جاسازی می‌کرد
سردار شهید اسماعیل صادقی از فرماندهان لشکر ۱۷ و از مبارزان زمان انقلاب بود که در خودروی شخصی خود، اعلامیه‌ها و نوار‌های کاست سخنرانی‌های حضرت امام (ره) و مهمات جاسازی می‌کرد.

به گزارش سایت زنان شهید، جمعی از بانوان شاغل در اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم با حضور در منزل شهید اسماعیل صادقی، با مادر بزرگوار این شهید دیدار کردند.

سردار شهید اسماعیل صادقی رییس ستاد لشکر ۱۷ امام علی بن ابی طالب (ع) بود که در عملیات بدر، بر اثر اصابت ترکش به سر، مجروح و به تهران منتقل شد و همزمان با آغاز سال ۱۳۶۳ بر اثر قطع برق ناشی از حملات هوایی دشمن، در اتاق عمل بیمارستان به شهادت رسید.

فرمانده‌ای که در خودروی شخصی اش «جاسازی» داشت

وی در طول دوران انقلاب اسلامی از یاران انقلابی حضرت امام (ره) به شمار می‌رفت. به گفته حجت الاسلام علی صادقی برادر شهید، وی یک ماشین فولکس قرمز داشت. زیر صندلی‌های عقب ماشین دو سه تا جا درست کرده بود. یک طرف نوار کاست گذاشته بود، یک طرف اعلامیه امام و یک طرف هم سه‌راهی برای انفجارات، مثل کاسب‌ها جنسش جور بود. از کوچه پس کوچه‌ها رد می‌شد. به بعضی‌ها نوار کاست می‌داد. بعضی‌ها مشتری اعلامیه‌ها بودند. بعضی هم که دل و جراتشان بیشتر بود، سه راهی می‌گرفتند.

مادر شهید نیز می‌گوید: همیشه حرف گوش کن بود. هر کاری داشتی نه نمی‌گفت. یک بار هم ندیدم اخم‌هایش را در هم بکشد. توی خانه کمک حال من بود و سر زمین کشاورزی، دست گیر پدرش. آنقدر توی کار‌های خانه کمک می‌کرد که همسایه‌ها به شوخی میگفتند «چه دختر خوبی داری حاج خانوم!».

فرمانده‌ای که در خودروی شخصی اش «جاسازی» داشت

محمدحسین شکارچی همرزم شهید نیز می‌گوید: لباسش پاره شده بود. سوزن را نخ کرد و شروع کرد به وصله زدن. گفتم «بابا ناسلامتی تو رییس ستاد لشکری! این طرف و آن طرف جلسه میری، خوب نیست لباست وصله پینه‌ای باشد» سرش را تکان داد و گفت: بزرگان دینمون وقتی که لباسشون پاره می‌شد، وصله می‌کردن و می‌پوشیدن، یعنی شما میگی من از اون بزرگوار‌ها بالاترم؟»

۱۱ تن از اعضای فامیل منسوب به شهید صادقی به فیض شهادت رسیده‌اند که از این شهدا به عنوان شجره صالحه یاد می‌شود.

انتهای پیام/

منبع: دفاع پرس